Oświetlenie led

Nowoczesna gospodyni domowa w natarciu, czyli poznaj najlepsze life hacki, dzięki którym zaoszczędzisz czas i pieniądze

Nowoczesna gospodyni domowa żadnej pracy się nie boi, dlatego dziś postanowiliśmy pokazać Wam przydatne life hacki, dzięki którym zaoszczędzicie czas i pieniądze. Będą rady bardziej i mniej oczywiste. Czas zaczynać!

Zamiast odkurzać i myć każdą plastikową zabawkę dziecka z osobna wykorzystaj program płukania w zmywarce lub pralce

To prawda, która jest bardzo logiczna, jednak nie każdy na to wpadnie. W każdym z tych urządzeń mamy możliwość wysuszenia rzeczy, a właściwie poczekania aż woda sama wyparuje, zatem poza włożeniem plastikowych skarbów i ustawieniem programu płukania nie musimy robić nic. Jak wiadomo klocki, czy autka z czasem się kurzą, a dzieci mają tendencję wkładania wszystkiego do buzi, a w ten sposób można szybko usunąć brud i to w dodatku bez wysiłku.

Przydatne rady, które przyspieszają przygotowywanie potraw

Gotowanie to dla niektórych osób udręka, zwłaszcza, że może zajmować sporo czasu. Jednak są przydatne life hacki, które mogą przyspieszyć ten proces. Na samym początku przypominamy jednak, że aby bezpiecznie gotować wieczorami, trzeba dobrze doświetlić kuchnię i tu sprawdzi się oprawa do której włożysz żarówkę LED G9, a właściwie kilka takich żarówek. Warto tu wspomnieć nieco więcej o energooszczedności led. Żarówka G9 charakteryzuje się bardzo niskim poborem prądu, a energooszczędność może sięgać 90%. Warto zatem wyposażyć w takie żarówki nowoczesne oprawy świetlne do kuchni, wszak spędzamy w niej trochę czasu. Wracając jednak do life hacków, aby szybko obrać ugotowane jajka wystarczy włożyć je do metalowej miski, potrząsnąć i zalać zimną wodą, a skorupka sama będzie odchodzić. Potrząsając można również łatwo obrać czosnek. Zamiast męczyć się z nożem i narażać na przecięcie palców można w łatwy sposób obrać ziemniaki, a mianowicie włożyć go do lodu, skórka sama będzie odchodzić. Aby szybko ugotować makaron wystarczy dzień wcześniej włożyć go do folii i namoczyć, a rano ugotuje się błyskawicznie. Aby szybko skarmelizować cebulę wystarczy do lekko podsmażonej dodać odrobinę sody.

Life hacki z wykorzystaniem kuchenki mikrofalowej i piekarnika

Również kuchenka mikrofalowa może być przydatna w wielu czynnościach. Aby szybko wysuszyć zioła wystarczy włożyć je na papierowy ręcznik dwustronny na 30 sekund do mikrofalówki z ustawioną mocą na 400-600W. W mikrofalówce możemy znacznie więcej. Zamiast kupować nowych gąbek do czyszczenia i zmywania możesz włożyć je zwilżone do mikrofalówki i pozbyć się wszystkich bakterii. Nie musisz już wyrzucać nie wykorzystanej do końca cytryny, zamiast męczyć się z wyciskaniem soku, włóż ją na 30 sekund do mikrofalówki. W ten sposób bardzo łatwo wyciśniesz więcej soku. W piekarniku z kolei możemy uratować czerstwe pieczywo. Wystarczy owinąć chleb w lekko zwilżony papierowy ręcznik i włożyć na 20 sekund do piekarnika. Dzięki temu odzyska miękkość. Ciasto może wyrosnąć zdecydowanie szybciej właśnie dzięki kuchence mikrofalowej. Nie trzeba czekać kilka godzin. Wystarczy nakryć ciasto ręcznikiem i razem ze szklaną wody włożyć do mikrofalówki. Potem należy włączyć urządzenie na 3 minuty przy mocy poniżej średniej. Potem wyciągamy, dajemy mu odpocząć 3 minuty, po czym znów wkładamy i wyciągamy, tym razem na 6 minut. Tak potraktowane ciasto powinno urosnąć przynajmniej dwukrotnie.

Mocowanie lampy led za pomocą zużytej butelki plastikowej

Life hacki dotyczą również oświetlenia. Jeśli kupiłaś lampę podszawkową i zepsuło się mocowanie lub nie zostało dołączone do zestawu, to nie musisz pędzić do sklepu. Możesz poradzić sobie sama, wystarczy, że wykorzystasz starą butelkę plastikową. Wytniesz odpowiednie opaski, w których śrubokrętem zrobisz otwory, po czym nałożysz tak przygotowane opaski na wkręty i zamocujesz na nich lampę. To proste, a przy okazji recyklingujesz plastik!

Przydatne sposoby na szybkie sprzątanie

Sprzątanie może zabierać bardzo wiele czasu. Jednak w łatwy sposób można je przyspieszyć. Zamiast męczyć się z myciem przyklejonego do tarki sera, przed jego starciem, tarkę warto zwilżyć np. masłem. Dzięki temu jej umycie będzie znacznie łatwiejsze. Aby pozbyć się tłuszczu i resztek, które przywarły do garnka wystarczy odrobina oliwy i włożenie garnka do piekarnika ustawionego na 180 stopni na 20 minut. Brudu pozbędziesz się łatwo i szybko.

Ciekawe life hacki można by jeszcze długo wymieniać. Warto ułatwiać sobie życie, a nie je utrudniać. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych rad.

Dodaj komentarz