Materace Tempur – 4 rodzaje materaców dla komfortowego snu

Nieodłączną elementem wygodnego odpoczynku jest materac, dobrany nie tylko pod kątem wagi i wzrostu użytkownika, ale również wytrzymałości, odporności na uszkodzenia lub rozmiaru łóżka. Dobry materac spełnia wymagania jego użytkowników, a pod tym względem wyróżniają się materace Tempur, stworzone w „kosmicznej” technologii i z zachowaniem rygorystycznych standardów jakości.

  1. Kosmiczne materace Tempur
  2. Rodzaje materaców Tempur

Producent Tempur działa na rynku już od lat 70. ubiegłego wieku, a swój sukces zawdzięcza rozwinięciu technologii opracowanej przez NASA. Agencja ta stworzyła materiał, który miał redukować naciski spowodowane przeciążeniami, występującymi w trakcie lotów kosmicznych. Firma Tempur w zaledwie kilka lat zaprojektowała i stworzyła proces przemysłowy, dzięki któremu możliwe jest wykorzystanie tego materiału na co dzień, a przy tym zwiększenie komfortu snu przeciętnego człowieka.

Kosmiczne materace Tempur

Jak dotąd jednymi z najbardziej popularnych materacy były materace sprężynowe, lateksowe lub piankowe. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety, a materace Tempur łączą je wszystkie w jednym produkcie. Materiał Tempur został stworzony w nowoczesnej technologii, dzięki której ciało otrzymuje idealne podparcie, wymagane dla zachowania zdrowia kręgosłup.

Sam materiał składa się z komórek o kulistym kształcie, które mają zdolność przemieszczania się pod wpływem temperatury.  Organizm leżącej na materacu osoby wytwarza ciepło – tym większe, im większy jest nacisk na materac. W miejscach, w których rośnie temperatura, komórki zmieniają swoje położenie i zagęszczenie, a w efekcie materac w obszarach dużego nacisku mięknie, a tam, gdzie nacisk jest mniejszy, staje się twardszy Powierzchnia materaca dopasowuje się więc do kształtu ciała, odciąża mięśnie i pozwala im na komfortowy odpoczynek, jednocześnie zapewniając właściwe podparcie.

Rodzaje materaców Tempur

Początkowo producent Tempur oferował jeden rodzaj materaców. Z biegiem czasu powstały cztery odmiany, które różnią się od siebie kilkoma cechami.

  1. Tempur Hybrid – to materace, które zostały stworzone z połączenia mikro sprężyn i trzech rodzajów materiału Tempur. Pierwszą warstwę stanowi klasyczny materiał Tempur, reagujący na temperaturę ciała. Jako drugi umieszczono Dynamic Support, który redukuje drgania, a więc zapobiega, np. wybudzeniu na skutek ruchów partnera na materacu. Trzecia warstwa to mikro sprężyny, wspomagające pracę dwóch poprzednich warstw, a ostatnia to DuraBase – specjalnie przygotowana baza.
  2. Tempur Oryginal – to pierwotna, podstawowa wersja materaca. Składa się z trzech warstw – komfortowej, wspierającej i bazowej.
  3. Tempur Cloud – materace z kolekcji Cloud, podobnie jak te z kolekcji Oryginal, składają się z trzech warstw. Pierwsza z nich to materiał Extra Soft, cechujący się niezwykłą miękkością. Drugą stanowi warstwa wspierająca, a ostatnią warstwa bazowa – DuraBase. Całość zamknięta jest w zdejmowanym pokrowcu, wyprodukowanym w technologii CoolTouch – odprowadza wilgoć, zapewnia komfortowe uczucie chłodu i zapobiega przegrzewaniu się organizmu.
  4. Tempur Sensation – to materace stworzone z czterech różnych warstw materiału Tempur, których połączenie zapewnia komfortowy, niezakłócony wypoczynek. Praktyczny, ściągany pokrowiec można prać w warunkach domowych.

Firma Tempur specjalizuje się również w produkcji całych zestawów sypialnianych, złożonych z łóżka, stelaża, materaca, poduszki, pościeli oraz dodatkowych akcesoriów do spania, np. podgłówków, rogali podróżnych lub poduszek pod nogi.

Dodaj komentarz