Jak uniknąć utraty narzędzi i sprzętu w miejscu pracy?

Spędzasz dużo czasu na poszukiwaniu zagubionych narzędzi i sprzętu? Jeśli tak, przed rozpoczęciem kolejnego projektu, warto sprawdzić praktyczne metody jak możesz zyskać więcej czasu i łatwo lokalizować swoje zasoby. Do jednych ze sposóbów nadzoru nad sprzętem, należy inteligentne śledzenie oparte na GPS. 

Istnieje wiele sposobów zmniejszenia ryzyka utraty narzędzi i sprzętu, od prostych kroków, takich jak reorganizacja skrzynek narzędziowych, po kontrolę urządzeń za pośrednictwem profesjonalnego producenta i dostawcy monitoringu GPS, takiego jak ABAX. Oto porady, jak uniknąć utraty cennych zasobów.

Śledzenie narzędzi z mini lokalizatorem

Monitoring narzędzi i sprzętu przenośnego to jedna z najlepszych opcji, aby zawsze wiedzieć, gdzie znajdują się Twoje cenne zasoby. W tym celu ABAX opracował mini lokalizator. Małe urządzenie śledzące działa dzięki ABAX Global Network, Bluetooth oraz bramce GPS. Niewielkie rozmiary lokalizatora sprawiają, że idealnie nadaje się do monitorowania położenia narzędzi i sprzętu przenośnego.

Monitoring GPS maszyn

W przypadku większych maszyn warto jest skorzystać z rozwiązania ABAX Equipment Control. Monitoring GPS nie tylko rejestruje lokalizację sprzętu, ale także dostarcza informacji na temat m.in. użytkowania maszyn. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa jest to istotne, gdyż pozwala na prawidłowe fakturowanie, umowy serwisowe oraz wiele więcej możliwości.

Porządek w pracy nic nie kosztuje

Systemy GPS są stworzone do monitorowania m.in. lokalizacji. Jednak czasem wystarczy, aby pamiętać o utrzymywaniu porządku w miejscu pracy. Jeśli chodzi o młotki i śrubokręty, najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie skrzynki narzędziowej w aucie. Możesz zainwestować w solidną i przestronną skrzynkę na narzędzia, która pomieści wszystko, czego potrzebujesz. Następnie warto jest uporządkować swój sprzęt według częstotliwości korzystania z niego. Na przykład, przydatne okazuje się umieszczenie regularnie używanych narzędzi na górze, w celu łatwej lokalizacji.

Inwentaryzacja sprzętu

Powinieneś mieć zwyczaj przeglądania listy kontrolnej narzędzi i sprzętu pod koniec dnia. To jednak zajmuje dużo czasu, zwłaszcza jeśli Twoje zasoby znajdują się w różnej lokalizacji. Z tego właśnie powodu, wiele firm decyduje się na lokalizator GPS, który umożliwia sprawdzenie położenia sprzętu z każdego urządzenia podłączonego do Internetu, jak np. telefonu komórkowego.

Obowiązek pracodawcy

Ważne jest również zapewnienie, aby posiadany sprzęt był bezpieczny w użyciu. Dlatego istotna jest dokładna i regularna konserwacja w odpowiednim interwale czasowym. Jest ona wymagana, aby móc wykryć na wczesnym etapie zakłócenia oraz uniknąć szkód.

  • W przypadku większych maszyn, ABAX posiada dziennik czasu użytkowania co pozwala na pełną kontrolę sprzętu oraz planowanie konserwacji w systemie GPS. Zarządzający majątkiem firmy, otrzyma powiadomienie email i/lub sms kiedy będzie zblizać się termin kolejnego przeglądu technicznego.

Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na temat rozwiązań telematycznych ABAX, daj nam znać – pomożemy!

Dodaj komentarz