Szlifierka talerzowa 2 w 1 do podłóg drewnianych PALLMANN SPIDER

Techniki szlifowania przeszły w ciągu ostatnich kilkunastu lat ewolucję – od popularnych niegdyś niedoskonałych szlifierek bębnowych do dominujących aktualnie szlifierek taśmowych.

Technolodzy marki PALLMANN wprowadzili do sprzedaży nową szlifierkę talerzową SPIDER – urządzenie, które łączy w sobie funkcje szlifierki i polerki. Maszyna pozwala na szlifowanie bardzo blisko ścian oraz przy bardzo małej wysokości od podłogi do skosów ścian na piętrach.

Szlifierka i polerka w jednym urządzeniu

Urządzenie PALLMANN SPIDER łączy w sobie funkcjonalność szlifierki i polerki. Jest ono wyposażone w system trzech talerzy szlifierskich,  które mogą pracować równolegle, ale także i w trybie niezależnym.

Urządzenie ma mechanizm zmiany mocy, który blokuje ich napęd, dzięki czemu można precyzyjnie ustawić urządzenie, w zależności od wymagań szlifowanej powierzchni. Blokada ta pozwala na zmianę między dwoma trybami przekazywania mocy. Pierwszy tryb służy do szlifowania zgrubnego lub usuwania starych powłok lakierniczych, a drugi do osiągnięcia doskonałego efektu estetycznego.

W urządzeniu zastosowano silnik bezszczotkowy, który charakteryzuje się dużą sprawnością i wyposażony jest w wiele zabezpieczeń – np. system „soft start” pozwalający na łagodne uruchomienie silnika, czujnik obciążenia, który wyłącza urządzenie w przypadku zablokowania napędu lub dużego obciążenia.

Napęd przekazywany jest w szlifierce na talerze za pomocą stalowego łańcucha, który reguluje się co 2 tys. m². Regulacja jest prosta i polega na przesunięciu napinacza, tak aby było możliwe lekkie ugięcie łańcucha bez zbędnych luzów. Mechanizm blokujący napęd jest integralną częścią talerza i nie wymaga dodatkowych zabiegów czy też mocowania.

Szlifierka talerzowa 2 w 1 do podłóg drewnianych PALLMANN SPIDER Szlifierka talerzowa 2 w 1 do podłóg drewnianych PALLMANN SPIDER Szlifierka talerzowa 2 w 1 do podłóg drewnianych PALLMANN SPIDER

2 komentarze

Dodaj komentarz