Odzież robocza dla wymagających więcej

Odzież robocza dla wymagających więcej

Wykonywanie obowiązków zawodowych niejednokrotnie wiąże się z koniecznością właściwego zabezpieczenia ciała, a także codziennych ubrań. Odzież robocza powinna być stosowana wszędzie tam, gdzie pracownik ma styczność z czynnikami lub sytuacjami, które mogą zagrażać zdrowiu lub mogą zniszczyć własne ubrania pracownika. Dobrze jeśli jest ona używana również jako znak firmowy identyfikujący poszczególnych pracowników z firmą oraz współtworzący pozytywny wizerunek firmy.

Jak zaznaczono na wstępie, odzież robocza pełni przede wszystkim funkcje zabezpieczające, nie mniej nie można jej mylić z profesjonalną i specjalistyczną odzieżą ochronną. Innymi słowy, powinna być ona stosowana na stanowiskach, na których pracownicy używają np. środków silnie brudzących typu oleje i smary, które nie są szkodliwe dla zdrowia. Czynnikami, które powinny skłonić do zakupu odzieży roboczej jest także forma pracy, która może powodować szybsze niszczenie się osobistych ubrań pracownika, lub też sytuacje, w których obowiązki zawodowe wymagają zachowania specjalnych warunków higieny np. w branży spożywczej.

Odzież robocza nie obejmuje swoim zakresem konkretnych grup zawodowych, nie mniej jednak jest stosowana w większości zakładów pracy. Może ona pełnić funkcję identyfikującą pracownika z przedsiębiorstwem, a tym samym stanowić nośnik reklamy oraz promocji, a także podkreślać spójność całej firmy. Pod tym względem, odzież robocza bezspornie jest idealnym rozwiązaniem i pomysłem dla wszystkich, którzy chcą budować swoją markę i jej wizerunek w oparciu o bezpieczeństwo oraz profesjonalizm działania.

Najlepsza odzież robocza

Kupując odzież roboczą należy przede wszystkim ocenić, jakich konkretnie produktów potrzebujemy. Renomowani producenci proponują pełen wachlarz asortymentowy, w którym znajdują się:

 • koszule robocze;
 • koszulki robocze;
 • bluzy robocze;
 • spodnie robocze;
 • uniformy robocze;
 • kombinezony robocze,
 • fartuchy;
 • zimowe kurtki robocze;
 • letnie kurtki robocze;
 • płaszcze;
 • czapki;
 • kamizelki ostrzegawcze;
 • obuwie robocze.

Należy podkreślić, że odzież robocza musi charakteryzować się doskonałą jakością wykonania, dużą wytrzymałością i materiałami przyjaznymi dla ciała. W zależności od rodzaju i zastosowania, odzież roboczą wykonuje się m.in. z wysokogatunkowej bawełny, która może posiadać domieszkę włókien poliestrowych lub włókien poliamidowych, flaneli, płótna, polaru lub ortalionu.

Dobrze wykonana odzież robocza charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, odpornością na zniszczenia oraz plamy. Jest także odpowiednio uszyta, a więc komfortowa dla każdego pracownika. Do wykończenia odzieży roboczej stosuje się specjalistyczne metody szycia tj. podwójne szwy,  szwy podklejane, pikowania, elementy odblaskowe i praktyczne kieszenie.

Najlepszy wybór to  Avacore!

Odzież roboczą, która spełni wymagania dla wielu wyspecjalizowanych i bardziej powszechnych stanowisk, kupisz w hurtowni Avacore. Wyróżnia się ona na tle innych produktów wysokiej klasy materiałem, ergonomicznym dopasowaniem, perfekcyjnym wykonaniem i wysoką funkcjonalnością. Jako pracodawca możesz zamawiać kompletne zestawy odzieży dla swoich pracowników z platformy B2B. Jako klient indywidualny również skompletujesz zestaw odzieży dla siebie i zamówisz ją online. Oprócz konkurencyjnych cen, warto docenić fachowe doradztwo pracowników hurtowni przy wyborze odzieży roboczej dla konkretnych branż – tego nie oferuje każda sprzedawca.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://avacore.pl/odziez-robocza

Dodaj komentarz