ogrodzenie

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe – zalety, wzory, montaż

Wybierając ogrodzenie wokół domu jednorodzinnego, pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Znajdują się wśród nich między innymi jego trwałość, odporność na czynniki pogodowe, sposób montażu czy estetyka. Wśród ogrodzeń wybieranych dzisiaj bardzo często przez klientów znajdują się ogrodzenia palisadowe. Czy warto zdecydować się na ich zakup?

Czym są ogrodzenia palisadowe?

Na początku warto wyjaśnić, czym tak naprawdę są ogrodzenia palisadowe – https://fello.pl/blog/nowoczesne-ogrodzenia-palisadowe/ i jakie mają one zastosowanie. Ogrodzenia te powstają z gotowych przęseł wykonanych z profili metalowych, najczęściej ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo lub z aluminium poddanego malowaniu.

Profile w ogrodzeniach palisadowych mogą mieć orientację poziomą albo pionową. Aktualnie najczęściej wybierane są ogrodzenia o profilach umieszczonych poziomo, co nadaje im współczesny wygląd.

Systemowe ogrodzenia palisadowe – co to jest?

Wielu producentów oferuje ogrodzenia palisadowe jako systemowe. Co to znaczy? Taki rodzaj ogrodzeń składa się z wielu współpracujących ze sobą elementów, które są dzięki temu łatwe w dobraniu i montażu.

W skład ogrodzeń systemowych wchodzą:

  • przęsła ogrodzeniowe

  • furtki

  • bramy

  • balustrady

  • podmurówki

  • słupki

W jakich wariantach można kupić ogrodzenia palisadowe?

Ogrodzenia określane jako palisadowe są oferowane przez producentów w wielu wariantach, dlatego można dopasować je indywidualnie do konkretnych potrzeb i swojego gustu.

Dostępne są w różnych wariantach szerokości i liczby profili, dlatego mogą dać różne efekty wizualne. Profile mogą być bardzo wysokie, a przerwy pomiędzy nimi małe, al. także można zdecydować się na ogrodzenia palisadowe z większej liczby profili, które wyglądają lekko.

Można kupić też ogrodzenia palisadowe wykonane jako żaluzjowe. W tym przypadku ich profile ułożone są pod kątem, jak w lekko zasłoniętych żaluzjach. Dzięki temu przepuszczają one światło, ale zapewniają także wysoki poziom prywatności.

Jaki kolor ogrodzenia palisadowego wybrać?

Producenci oferujący ogrodzenia palisadowe oferują je w różnych kolorach do wyboru, dlatego można także dobrać je do architektury domu oraz do swojego gustu.

Najczęściej zamawiane są ogrodzenia w kolorze szarym i czarnym, które mają uniwersalne zastosowanie. Także chętnie kupowane są ogrodzenia brązowe, które świetnie wyglądają również z tradycyjnymi budynkami.

Ciekawym pomysłem będzie także zakupienie ogrodzenia palisadowego wykończonego jak drewno. Profile drewnopodobne wyglądają wtedy bardzo atrakcyjnie, ale jednocześnie nie wymagają tak uciążliwego utrzymania jak naturalne drewno.

Dodaj komentarz