Nowoczesne-drzwi-drewniane

Gdzie kupić drewniane drzwi zewnętrzne?

Teoretycznie punktów, w których możemy dokonać zakupu drzwi zewnętrznych, mamy na rynku bardzo wiele. Tym samym można wnioskować, że z ich zakupem nie powinniśmy mieć większego problemu. Duży wybór jest jednak w niektórych przypadkach utrudnieniem. Zwłaszcza dla klienta, który jeszcze nie jest zdecydowany na konkretny model drzwi zewnętrznych. Co w takim razie uczynić? Czym się kierować przy wyborze produktu? Lepiej kupić w markecie, czy może w salonie?

Drzwi zewnętrzne z drewna – produkt na lata

Drzwi, zwłaszcza te wejściowe, to dla wielu rodzin zakup na wiele lat, niekiedy nawet na całe życie. Chcemy, aby drzwi zewnętrzne były solidne, wytrzymałe, i abyśmy nie musieli się nimi kłopotać przez długi okres czasu. Z tego też względu nie jest to obojętne, na jakie rodzaj drzwi, które będą zamontowane na wejściu do naszego domu się zdecydujemy. To bardzo ważne, aby drzwi zewnętrzne pasowały do całego wystroju domu / mieszkania wyróżniając się przy tym dobrą jakością. Chodzi tutaj nie tylko o czysto fizyczne parametry ścieralności i odporności na uszkodzenia, lecz również o ochronę przed włamaniami. Podstawowym zadaniem drzwi jest przecież chronienie naszego dobytku, prywatności oraz zdrowia. Wypada więc zdecydować się na produkt co najmniej przyzwoitej jakości, gdyż na drzwiach wejściowych do własnego domu nie warto oszczędzać.

Drzwi zewnętrzne drewniane – z salonu czy z marketu?

Różnica pomiędzy asortymentem dostępnym w marketach a salonach meblowych, lub dedykowanych salonach z oknami i drzwiami, jest znacząca. Najważniejszym czynnikiem odróżniającym dwie te oferty jest cena. Markety z zasady oferują przede wszystkim towar dostępny „od ręki”, raczej dla osób chcących zajmować się samodzielnym montażem niż fachowców. W marketach jest taniej, gdyż cena jest głównym bodźcem zachęcającym klientów do odwiedzin. Niską cenę drzwi z drewna można uzyskać nie tylko poprzez spore zawężenie dostępnych w kolekcji wzorów, parametrów i opcji dostępnego wykończenia. Często niższą cenę można osiągnąć również oferując konstrukcję zawierającą niższej jakości materiały, opartej na dużej seryjności. Masowa produkcja nie pozwala w wielu przypadkach na zachowanie tak wysokiej jakości wykonania, jak w przypadku drzwi oferowanych w salonach firmowych.

Wytrzymałość drzwi z drewna

Drzwi zewnętrzne powinny być wytrzymałe. Muszą być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, duże wahania temperatury powietrza czy w końcu działanie promieni słonecznych. Z tego względu drzwi zewnętrzne są wykańczane przez dobrych producentów farbami wodnymi w profesjonalnych lakierniach. Nie można tego zrobić samodzielnie, w domowych warunkach. Chodzi o to, aby nakładana warstwa zewnętrzna chroniła drewno przed nadmierną wilgocią, jednocześnie jednak musi pozwalać na odparowanie na zewnątrz tej wilgoci, która już się do drewna dostała. Drewno jest materiałem naturalnym. Gdy nasiąka wilgocią rozszerza się, zaś gdy wysycha następuje kurczenie. Jest to tak zwana „praca drewna”. Drzwi zewnętrzne wykonane z tego materiału muszą być więc odpowiednio zabezpieczone, gdyż przy zbyt dużej pracy drewna farba na drzwiach zacznie się łuszczyć. Profesjonalne lakiery odznaczają się wysokim stopniem elastyczności, aby nie pękać razem z rozszerzaniem się kurczeniem drewna.

Drzwi dostępne od ręki

Wybór odpowiedniego produktu wcale nie jest taki oczywisty. Odpowiedź na pytanie o to, gdzie najlepiej jest kupić drzwi zewnętrzne, również w dalszym ciągu nastręcza trudności. W przypadku chęci zakupu drzwi do altany czy komórki najlepiej by było pójść do hipermarketu budowlanego i tam dokonać zakupu, gdyż to wydaje się dosyć oczywiste. Jeśli jednak zależy nam na jakości, dobrze jest poświęcić więcej czasu na poszukiwania i przygotować się na większy wydatek. Jakość drzwi wejściowych powinna być na tyle wysoka, abyśmy nie obawiali się ani włamania, ani zbyt szybkiego zużycia się drzwi.

W salonach firmowych producentów drzwi drewnianych można liczyć na profesjonalne doradztwo, które na pewno jest dla nas czymś bardzo pomocnym. We wcześniej wspomnianych hipermarketach nie zawsze istnieje taka możliwość, ponieważ w tych sklepach nie mamy do czynienia z taką specjalizacją. Nie zawsze też możemy mieć pewność, czy doradca z marketu rzeczywiście zna się na rzeczy. Dodatkowo jeśli mówimy o salonach, w których mamy do czynienia ze sprzedażą drzwi zewnętrznych, to możemy w nich również liczyć na usługi montażowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i w większości przypadków zdecydowanie zalecane. Samodzielny montaż drzwi z drewna może nastręczać trudności.

One Comment

Dodaj komentarz