Opalarka do drewna

Jaką opalarkę do drewna wybrać?

Chciałbyś odnowić swoje stare drewniane drzwi i zastanawiasz się, jak w prosty i szybki sposób pozbyć się dotychczasowej powłoki lakierniczej? W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie profesjonalnej opalarki do drewna. W marketach budowlanych znajdziemy szeroki wybór tych urządzeń Warto więc wiedzieć, jakimi parametrami kierować się, aby wybrać opalarkę odpowiednią do naszych potrzeb.

Jak działa opalarka?

Opalarka do drewna jest stosunkowo prostym elektronarzędziem. Składa się przede wszystkim z spirali grzewczej, czujnika, a także elektronicznych sterowników. Ważnym elementem jest również dysza. Opalarka poprzez zastosowanie energii elektrycznej podgrzewa strumień powietrza, a następnie wyrzuca go z dyszy, która umożliwia jego precyzyjne skierowanie w konkretne miejsce. Opalarki znajdują zastosowanie podczas renowacji starych mebli, a także drzwi drewnianych. Najczęściej możemy się spotkać z opalarkami przewodowymi. Jednak w sprzedaży znajdziemy również opalarki bezprzewodowe, które zaopatrzone są specjalne akumulatory.

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej opalarki?

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej opalarki? Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jej moc. Albowiem to od mocy opalarki zależy, jaką maksymalną temperaturę wypuszczonego powietrza uzyskamy. Oczywiście do zastosowań domowych, choćby do opalania drzwi i usuwania starej powłoki lakierniczej, moc opalarki nie musi być najwyższa. W dalszej kolejności możemy również zwrócić uwagę na wydajność opalarki.  Parametr ten określa ilość powietrza, którą opalarka jest w stanie przetłoczyć w danej jednostce czasu. Oczywiście im większa wydajność, tym tym praca z opalarką postępuje szybciej. Naturalnie musimy również zwrócić uwagę na maksymalną temperaturę strumienia powietrza, jaką  jest w stanie wytworzyć opalarka. Niektóre z tych urządzeń posiadają specjalne regulatory temperatury. Warto również zwrócić uwagę na to, czy opalarka ma możliwość wymiany dyszy. Albowiem do różnych zastosowań można wykorzystywać  dysze o różnorodnych kształtach. Przede wszystkim pozwala to na większe doprecyzowanie kształtu strumienia powietrza. Dzięki temu można go kierować precyzyjnie w konkretne miejsce, nie ogrzewając przy tym niepotrzebnie  miejsc pobocznych.
Na koniec warto również zwrócić uwagę na to,  z jakiego materiału wykonana jest opalarka. Albowiem pracując w dość wysokich temperaturach może się to urządzenie znacznie nagrzewać. Jakość materiału ma szczególne znaczenie ze względu na nasze bezpieczeństwo. rzy materiałach niskiej jakości jestesmy narażeni na oparzenie, czy też porażenie prądem.

Dodaj komentarz