Sposoby na mycie okien

Jak myć okna – najlepsze domowe sposoby

Czyste okna, to lepsze spojrzenie na świat. Dodatkowo mają one wpływ na wygląd domu i mieszkania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Mycie okien nie należy do trudnych zadań, a mimo to wiele osób zastanawia się, jak to zrobić, by szyby pozbawione były smug i zacieków. Do osiągnięcia Zadowalającego efektu po wyczyszczeniu okien, konieczne jest zastosowanie kilku preparatów, które pomogą usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Przekonaj się, jak myć okna, a także jakie są najlepsze domowe sposoby na ich wyczyszczenie. Poniżej znajduje się kilka z nich.

  1. Woda z octem do mycia okien

Jednym z najlepszych preparatów, jaki pomaga utrzymać okna w czystości i nienagannym stanie, jest woda z octem. Proporcje składników to 1:1, co oznacza, że na litr wody należy dać jedną szklankę octu. Mieszanka ta będzie miała działanie czyszczące i dezynfekcyjne. Pomoże usunąć nawet trudne zabrudzenia, a myjąc nią okna, można mieć pewność, że na szybie nie pozostaną żadne smugi. To stary, ale sprawdzony sposób, z którego korzystały nasze babcie i prababcie. Taka mikstura jest nie tylko skuteczna, ale również tańsza niż preparaty do mycia okien, które dostępne są w sklepach.

  1. Do mycia okien tylko miękkie materiały o gładkiej powierzchni

Wybranie odpowiedniego preparatu do mycia okien to tylko połowa sukcesu. Ważne jest również to, by móc wycierać szyby miękką tkaniną, która jej nie porysuje. Wybierając materiał, którym będziesz myć okna, koniecznie zwrócić uwagę na to, czy jest on gładki i pozbawiony chropowatych części. Koniecznie sprawdź również, czy jest dobrze chłonny, by mieć pewność, że będzie on dokładnie zbierał wodę, a dzięki temu na szybie nie pozostaną smugi. Doskonale sprawdzają się bawełniane materiały lub papier kuchenny.

  1. Pamiętaj o futrynach

Wiele osób podczas mycia okien zapomina o futrynach, które również są ich częścią. Osiada na nich kurz i różnego rodzaju zabrudzenia, które należy usuwać, by materiał, z którego są one wykonane nie uległ zniszczeniu. Czyszczenie futryn zależy od tego, z jakiego materiału są one wykonane. Jeżeli jest to drewno, to należy je nie tylko czyścić, ale również impregnować raz na kilka lat. Plastikowe futryny są proste do utrzymania w czystości – wystarczy przemyć je wodą z mydłem.

Jak się okazuje istnieje wiele sposobów na to, by mieć piękne i czyste okna. Do osiągnięcia zadowalającego efektu wystarczy stosować się do poszczególnych zasad.

Dodaj komentarz