ogrodzenie

W jaki sposób zamontować siatkę ogrodzeniową stalową?

Siatka ogrodzeniowa to bardzo popularny materiał, który wykorzystywany jest do kompleksowego ogrodzenia działki. Posiada wiele zalet, wśród których najważniejsze to oczywiście atrakcyjna cena, odporność na niekorzystne warunki, stosunkowo prosty montaż. Przy jej pomocy można ogrodzić nawet działkę, która ma nietypowe rozmiary. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy chcemy wykonać poprawny montaż siatki?

Chcąc ogrodzić nasz dom, musimy przede wszystkim skalkulować koszty oraz wybrać dokładnie takie rozwiązanie, dzięki któremu ogrodzenie będzie zarówno estetyczne, jak również odporne na wiatr, działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Na szczęście na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju typów ogrodzeń, wśród nich siatki ogrodzeniowe ocynkowane. To właśnie one cieszą się bardzo dużą popularnością, pozwalają na swobodne ogrodzenie nawet większej działki, również takiej, która ma dużą powierzchnię oraz nietypowe ukształtowanie. W jaki sposób należy przeprowadzić poprawny montaż?

Jak wybrać odpowiednią siatkę ogrodzeniową?

Najlepszą siatką, która sprawnie radzi sobie z niekorzystnymi warunkami jest oczywiście siatka ocynkowana. Chcąc kupić odpowiednią, musimy zadbać o to, aby:

– kupić odpowiednią ilość metrów bieżących,
– kupić siatkę odpowiedniej wysokości,
– zwrócić uwagę na średnicę drutu,
– zakupić drut naciągowy, napinacze, słupki.

Jak poprawnie montować siatkę ogrodzeniową?

Jeżeli siatki jest dużo, do montażu musi być kilka osób. Nie należy wykonywać pracy w pojedynkę. Najważniejsze etapy pracy to:

– oczyszczenie terenu w miejscu, gdzie stanie siatka,
– rozmieszczenie słupków,
– umieszczenie słupków w otworach i zalanie ich betonem,
– rozciąganie siatki ogrodzeniowej i łączenie kolejnych rolek,
– przeciąganie drutu naciągowego,
– montaż napinaczy i naciągnięcie siatki,
– montaż siatki do słupków przy pomocy drutu.

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że im większy przekrój drutu, tym zdecydowanie siatka będzie stabilniejsza, a także łatwiejsza w naciąganiu. Słupki powinny znajdować się w takiej samej kolejności od siebie, a zapewnić stabilność całej konstrukcji.

Napinając siatkę, warto również pamiętać o tym, aby nie robić tego w sposób maksymalny. Siatka powinna być dobrze napięta i dobrze przymocowana do słupków, ale nic nie powinniśmy robić na sztywno. Dzięki temu możemy na przykład uniknąć zerwania się drutu, a tym samym konieczności ponownego napinania. Zbyt mocne napięcie może również doprowadzić do zerwania siatki, np. podczas wiatru.

Dodaj komentarz