Szlifierki mimośrodowe – czym są i jak działają?

Szlifierki kątowe powoli ustępują miejsca swoim nowocześniejszym odpowiednikom, jakim są szlifierki mimośrodowe. Dzieje się tak dlatego, że posiadają one uniwersalne zastosowanie. Co jeszcze je wyróżnia?

Szlifierka Bosch mimośrodowa – czym jest?

Szlifierka mimośrodowa to wielofunkcyjne urządzenie, które jest wykorzystywane do obróbki drewna, ale także metalu. Przeciwnie do szlifierki taśmowej do drewna, która wygładza tylko płaskie powierzchnie, za jej pomocą można obrobić grubsze warstwy tworzywa, dzięki czemu nadaje się do wszystkich prac szlifierskich.

Konstrukcja szlifierki mimośrodowej opiera się na talerzu szlifierskim, który wykonuje ruch obrotowy, ale również oscylacyjny. Urządzenie może pełnić również funkcję polerki.

Dlaczego warto kupić szlifierkę Bosch?

Szlifierka mimośrodowa jest elektronarzędziem, które powinien posiadać każdy amator stolarstwa. Duży wybór urządzeń tego typu na rynku powoduje, że konsumenci nie mogą się zdecydować i dokonują nieprzemyślanych zakupów. Na szczęście istnieją zaufane firmy, takie jak np. Bosch, które swoim wieloletnim doświadczeniem i wysoką jakością produktów zaskarbiły sobie zaufanie wielu klientów.

Kupno szlifierki mimośrodowej od firmy Bosch to nie tylko 3-letnia gwarancja na produkt, ale również liczne udogodnienia, jak np. regulacja prędkości obrotów, system odsysania pyłu czy funkcja do szybkiej obróbki mocno wypukłej powierzchni materiału.

Jak używać szlifierki Bosch?

Korzystanie ze szlifierki mimośrodowej nie powinno przysporzyć problemu nowemu użytkownikowi tego elektronarzędzia. Mimo tego należy pamiętać o pewnych wskazówkach takich jak:

  1. Do szybszej obróbki materiału należy użyć gruboziarnistego papieru.
  2. Nie dociskać szlifierki do obrabianego tworzywa.
  3. Ruch szlifierki podczas obróbki to przód–tył lub okrężny.
  4. Nie przegrzewać tarczy.
  5. Należy wymontować pochłaniacz pyłu przed szlifowaniem metalu.

Warto więc zainwestować w dobrą szlifierkę, aby ułatwić sobie pracę z danym tworzywem. Należy jednak pamiętać o tym, żeby dobrać do tego odpowiedni sprzęt.

Dodaj komentarz