System TaHoma® od DAKO do sterowania pracy rolet i drzwi na odległość

System zarządzania TaHoma® służy do kontrolowania pracy automatycznych bram i rolet DAKO. Współpracuje on zarówno z bramami rolowanymi jak i segmentowymi.

System pozwala na centralne i bezprzewodowe sterowanie bramą garażową, jak i bieżący monitoring jej stanu.  Oznacza to, że będąc, np. w pracy możemy sprawdzić, czy zamknęliśmy garaż przed wyjściem. Jeśli nie, możemy to zmienić jednym ruchem palca.

Jak to możliwe? TaHoma® obsługiwana jest przez podłączony do inteentu tablet, komputer bądź smartfon .  Wszystko umożliwia centrala sterująca TaHoma® Box. Co więcej, pozwala ona na programowanie działania bramy wedle ustalonego planu lub w zależności od warunków atmosferycznych – tutaj niezbędne jest zainstalowanie radiowego czujnika temperatury.

Aby cały system zadziałał, przy bramie konieczne jest zamontowanie napędu RTS lub IO. To dzięki niemu finalnie wykonywane jest polecenie zamknięcia bądź otwarcia bramy. Wersja IO została dodatkowo wyposażona w system komunikatów zwrotnych, który informuje nas w jakim położeniu znajduje się brama. Oprócz zarządzenia system
w technologii smart, do wyboru są także tradycyjne opcje obsługi bramy – za pomocą pilota lub nadajnika naściennego.

2 komentarze

Dodaj komentarz