narzedzia nitujace

Narzędzia nitujące — przegląd rozwiązań

Nitowanie to dość popularna metoda łączenia różnego rodzaju materiałów. Wymaga użycia specjalnych narzędzi i elementów łączących. Na czym dokładnie polega i jakie narzędzia można zastosować?

Na czym polega nitowanie?

Nitowanie to jedna z technik umożliwiających łączenie ze sobą różnych materiałów. Z uwagi na swoją trwałość jest wykorzystywane do bardzo twardych materiałów przemysłowych, np. stalowych blach, skóry czy różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Istnieje kilka metod nitowania. Można wykonywać je maszynowo, za pomocą specjalnego sprzętu, który najczęściej wykorzystuje się na większą skalę produkcyjną. Są również mniejsze urządzenia, przeznaczone do nitowania ręcznego. Mogą mieć zamontowany mechanizm pneumatyczno-hydrauliczny, przez co proces będzie łatwiejszy i nie będzie wymagał użycia dużej siły.

Dawniej do nitowania używało się specjalnego młotka. Dziś z takim sposobów korzysta się sporadycznie. Aby nitowanie było trwałe, należy dobrać odpowiednie nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także nity. Firmy oferujące narzędzia nitujące w Poznaniu i innym miastach na pewno pomogą wybrać taki sprzęt, który najlepiej spełni oczekiwania i potrzeby klienta.

Na co zwrócić uwagę wybierając narzędzia nitujące?

Decydując się na zakup urządzenia do nitowania, trzeba zastanowić się, jak często będzie ono używane oraz do jakich materiałów będzie przeznaczone. Z uwagi na to, że nitowanie stosuje się w wielu dziedzinach przemysłu, wybór jest naprawdę szeroki. Duże maszyny powinny być dobierane z pomocą odpowiednich fachowców. W przypadku ręcznych narzędzi warto kierować się wygodą i własnymi potrzebami. Dla ułatwienia pracy z nitami możliwy jest wybór nitownic zasilanych bateriami. Narzędzia akumulatorowe do nitów znacznie przyspiesza i ułatwią pracę. Należy pamiętać, że każde urządzenie jest różne i może mieć inne wytyczne odnośnie stosowanych nitów. Muszą one także pasować do materiału, w którym będą zastosowane. Żeby nie uszkodzić sprzętu, przed przystąpieniem do pracy zawsze trzeba sprawdzić wszystkie wytyczne.

Dodaj komentarz