przecinarki sigma

Do jakich prac wykorzystuje się przecinarki Sigma?

Przeprowadzając samodzielnie remont domu czy mieszkania, należy wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na sprawne przeprowadzenie prac. Remontując kuchnię i łazienkę i decydując się na samodzielny montaż płytek, warto w swoim warsztacie mieć maszynkę Sigma. Czym ona jest i w jakich pracach znajduje zastosowanie? 

Przecinarka Sigma – co to jest?

Przecinarki Sigma to ręczne przecinarki, które sprawdzą się przy przecinaniu paneli czy płytek. To urządzenie, które warto mieć jeśli decydujemy się na remont kuchni, łazienki czy pomieszczenia gospodarczego. Maszynka Sigma jest mała i poręczna, umożliwia pracę na małej przestrzeni. Podczas przecinania nie pyli, dlatego z powodzeniem może być używana wewnątrz. Maszynko pozwala jednym ruchem przeciąć płytkę, a obrotowe ramię pozwala na zmianę kąta przecięcia o 10 stopni. Po ustawieniu płytki jest ona blokowana. To pozwala na precyzyjne i dokładne cięcie. Maszynka Sigma dostosowuje się do grubości płytek. Potrafi przeciąć nawet najtwardszy materiał.

Żywotność ostrza wydłuża praca na mokro. Jednak można za pomocą tej maszynki pracować na sucho. Jest to urządzenie bezpieczne i trwałe, które pozwala na precyzyjne prace. Maszynka pozwala na obróbkę glazury, terakoty, ale również paneli podłogowych bez ryzyka postrzępienia krawędzi czy pęknięć. 

Maszynka Sigma – jak wybrać?

Samodzielnie przeprowadzenie remontu wymaga odpowiedniego wyposażenia warsztatu. Remont kuchni, łazienki czy pomieszczenia gospodarczego wymaga precyzyjnego układania glazury. Właśnie wtedy przyda się przecinarka do glazury Sigma. Decydując się na zakup maszynki Sigma warto wziąć pod uwagę prędkość obrotową wirującej tarczy. Ważne, by była odpowiednio dopasowana do prędkości pracy samej przecynarki.  Podstawowym parametrem urządzenia jest długość i głębokość cięcia. Ważną rzeczą jest także zasilanie i moc silnika. Determinuje to szybkość, a zarazem łatwość w cięciu płytek. 

Maszynka Sigma to urządzenie, które usprawnia i ułatwia prace remontowe. 

Dodaj komentarz