Agregaty malarskie – jakie są ich rodzaje?
Agregaty malarskie to stosunkowo nowe rozwiązania na rynku, które jednak bardzo szybko zdobyły uznanie profesjonalistów. Agregat sprawia, że pomalowanie nawet bardzo dużej powierzchni nie stanowi żadnego problemu. W dodatku daje możliwość równomiernego rozprowadzenia farby po powierzchni ściany, co także ma wpływ na duże zadowolenie z wybrania tego rodzaju produktu, który z pewnością wpasuje się w oczekiwania. Dla uzyskania najlepszych efektów związanych z malowaniem warto jednak zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Wybierając odpowiedni sprzęt malarski można uzyskać lepsze rezultaty i sprawić, że sam proces malowania będzie przebiegał zdecydowanie sprawniej i można będzie czerpać z niego zdecydowanie większą radość.
Agregaty malarskie tłokowe
Pierwszym rodzajem dostępnych na rynku agregatów są modele tłokowe. Są to agregaty malarskie o bardzo wysokiej uniwersalności, które mogą z powodzeniem zostać wykorzystane do różnego rodzaju zadań i mogą sprawdzić się w bardzo wielu miejscach. Tego rodzaju rozwiązania wyposażone są w specjalne komputery, które odpowiadają za zarządzanie przepływem farby. Dodatkowo urządzenia bardzo często posiadają dużą wydajność i moc, które są szczególnie istotne przy malowaniu dużych powierzchni. Na plus działa również uniwersalność tego rodzaju konstrukcji. Jeżeli chodzi o minusy to dotyczą one przede wszystkim dość wysokiej ceny takich urządzeń.
Agregaty malarskie membranowe
Tańszymi produktami, które także mogą sprawdzić się w wielu miejscach są agregaty membranowe. Są one przy tym łatwiejsze w obsłudze i nawet osoby bez doświadczenia będą w stanie obsługiwać pistolet natryskowy i nanosić farbę na konkretną powierzchnię. Takie urządzenia nie są wyposażone w elektronikę, a podstawowym elementem roboczym jest membrana. Taka konstrukcja wpływa również na to, że serwisowanie agregatu nie stanowi żadnego problemu i samodzielnie można dokonać wymiany membrany w sytuacji, gdy zajdzie taka potrzeba. Takie urządzenie może lepiej sprawdzić się przy mniej intensywnej eksploatacji oraz w zastosowaniach domowych.